Domácí

Léto je daleko, spousta dětských táborů je ale vyprodaná už teď

Některé letní tábory už jsou beznadějně zaplněné. Zájem rodičů o letní pobytové akce je pravděpodobně i kvůli koronaviru naprosto enormní.

Dětem po dlouhých měsících bez školy často chybí kolektiv vrstevníků a rodiče už jsou vyčerpaní z distanční výuky. Strhla se tak bitva o místa na letních táborech.

Největší centrum v Brně, které pořádá příměstské tábory, první termíny vypsalo v půlce ledna a už teď jsou beznadějně obsazené. "Ty nejžádanější tábory byly obsazené za pár dní," říká ředitel Střediska volného času Lužánky Jan Ondroušek.

Brněnské centrum volného času organizuje v létě 200 příměstských a padesát pobytových táborů. Takové tempo rezervací jako letos tu ještě nezažili.

Rodiče mají letos největší zájem o tábory, které se zaměřují na přírodu a dětem umožní detox od počítačů a mobilních telefonů. "Nejrychleji byly zaplněné pobytové tábory, tam je přidaná hodnota ta, že jsou děti 24 hodin denně v přírodě," zmínila organizátorka pobytů Markéta Zajícová.

Související obsah

Organizátoři mají největší obavy z toho, že vláda kvůli koronaviru letní akce zakáže. Loni byly tábory povolené od konce června a hygiena omezila počet účastníků.

Letos se čeká na vývoj pandemie. Rodiče, kteří si termín rezervují už teď, ale při zhoršení situace o peníze nepřijdou - minimálně část pořadatelů umožňuje pobyty zrušit bez storno poplatků. Stejně budou organizátoři postupovat i v případě, že vláda tábory zakáže.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz