Domácí

V Brně demonstrovali proti opatřením. Policie zajistila dva protestující

V neděli odpoledne se konalo shromáždění v Brně, na místo dorazily desítky lidí. Na celou situaci dohlíží policie. Shromáždění bylo velmi rychle rozpuštěno, následně se protestující vydali na pochod městem. Policie vyzvala účastníky k rozchodu.

Lidé přišli v neděli odpoledne na Zelný trh v Brně vyjádřit svou nespokojenost se současnou situací a s opatřeními, na místo dorazily desítky občanů.

"Jihomoravští policisté budou dohlížet na průběh oznámeného shromáždění na Zelném trhu a následného pochodu městem. Kontrolovat budeme dodržování veřejného pořádku a platných vládních nařízení. Na místě budou i policisté z antikonfliktního týmu," informovali policisté.

Veřejné shromažďování je v současné chvíli výrazně omezeno, sejít se může maximálně 100 lidí. Navíc je také omezen volný pohyb a zejména překračování hranic okresu.

Související obsah

Krátce před půl třetí byla akce rozpuštěna, rozhodnutí vydal tajemník ÚMČ Brno kvůli porušování zákona. Lidé se vydali na pochod městem, odhadem jich bylo kolem stovky. Policie je následně vyzvala k tomu, aby se rozešli. Větší část osob se přesunula na Joštovu ulici, kde pokračovaly projevy.

Po opětovném rozpuštění se protestující přesunovali městem. Podle policie porušovali vládní nařízení, zejména se to týkalo rozestupů a ochrany úst, a ignorovali opakované výzvy. V Kobližné ulici osoby, které se dopouštěly protiprávního jednán, policisté zkontrolovali.

Kvůli pokračujícímu průvodu dorazilo na místo větší množství policistů:

"Akce se obešla bez použití donucovacích prostředků, dvě osoby byly zajištěny a další přestupkové jednání osob ignorujících vládní nařízení bude oznámeno správnímu orgánu, jeden protestující přímo na místě zaplatil blokovou pokutu," shrnul mluvčí policie Pavel Šváb.

Už v sobotu se konal protest na jihu Čech, demonstrace v Jindřichově Hradci také skončila velmi rychle. Náměstí, kde se shromáždění konalo, totiž hlídali policisté a pouštěli tam jen lidi, kteří doložili, že mají bydliště právě v tomto okrese. Přišlo asi dvacet lidí.

Demonstrující se vydali na pochod městem. Podívejte se na video:

Policie vyzývá demonstrany, aby se rozešli. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz