Koronavirus

Lidem kvůli covidu padají vlasy! Primář poradil, co se s tím dá dělat

Pacienti, kteří se potýkají s onemocněním covid-19, hlásí řadu vedlejších následků, a jedním z nich je i nadměrné vypadávání vlasů. K tomu dochází zejména v případě těžkého průběhu nemoci. Primář Peter Hajduk z Panacea Hair Clinic poradil, jak se chránit i co dělat, pokud vám vlasy už vypadaly.

Těžký průběh covidu-19 znamená těžký zánět v těle, a jedním z vedlejších následků může být vypadávání vlasů. Ve Snídani s Novou to řekl odborník na vlasovou problematiku Peter Hajduk.

Podle primáře se s tímto problémem potýkají nejčastěji ženy věkové kategorie 45 let a více, výjimkou ale nejsou ani lidé mladší třiceti let. Může přitom trvat i třičtvrtě roku, než se bujná kštice opět na hlavě objeví. Přesto je zbytečné propadat panice.

Související obsah

"Stres hraje větší roli než zánět,“ upozornil Hajduk s tím, že pomoct si lidé mohou zejména vhodnou suplementací. Pro prevenci i léčbu je vhodné tělu dodat vitaminy C a D, minerál zinek a selen. Je třeba ale myslet na to, že vlasy reagují na pomoc se zpožděním a výsledky se nedostaví okamžitě.

V případě vypadávání vlasů kvůli covidu-19 jde podle primáře o stav přechodný, a tak doporučuje místo stresu naordinovat si odpočinek a aktivity, díky kterým se budete cítit lépe. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz