Koronavirus

Lidem kvůli covidu padají vlasy! Primář poradil, co se s tím dá dělat

Pacienti, kteří se potýkají s onemocněním covid-19, hlásí řadu vedlejších následků, a jedním z nich je i nadměrné vypadávání vlasů. K tomu dochází zejména v případě těžkého průběhu nemoci. Primář Peter Hajduk z Panacea Hair Clinic poradil, jak se chránit i co dělat, pokud vám vlasy už vypadaly.

Těžký průběh covidu-19 znamená těžký zánět v těle, a jedním z vedlejších následků může být vypadávání vlasů. Ve Snídani s Novou to řekl odborník na vlasovou problematiku Peter Hajduk.

Podle primáře se s tímto problémem potýkají nejčastěji ženy věkové kategorie 45 let a více, výjimkou ale nejsou ani lidé mladší třiceti let. Může přitom trvat i třičtvrtě roku, než se bujná kštice opět na hlavě objeví. Přesto je zbytečné propadat panice.

Související obsah

"Stres hraje větší roli než zánět,“ upozornil Hajduk s tím, že pomoct si lidé mohou zejména vhodnou suplementací. Pro prevenci i léčbu je vhodné tělu dodat vitaminy C a D, minerál zinek a selen. Je třeba ale myslet na to, že vlasy reagují na pomoc se zpožděním a výsledky se nedostaví okamžitě.

V případě vypadávání vlasů kvůli covidu-19 jde podle primáře o stav přechodný, a tak doporučuje místo stresu naordinovat si odpočinek a aktivity, díky kterým se budete cítit lépe. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz