Domácí

Koronavirus dělá z lidí závisláky na mobilu! Někteří by radši přišli o auto

Koronavirus dělá z lidí závisláky na mobilu! Někteří by radši přišli o auto
Zdroj: Getty Images

Pandemie koronaviru se neblaze podepsala také na závislosti lidí na mobilech. Více než polovina lidí používá mobil více než před začátkem pandemie. Někteří by dokonce radši přišli o auto než o mobil.

Závislost především mladých lidí na mobilních telefonech nabrala spolu s šířícím se koronavirem na obrátkách. Průzkum výrobce mobilů OnePlus ukázal, že v Evropě o více než 50 procent vzrostlo používání mobilních telefonů. To uvedli zejména mladí lidé z Itálie (56 procent), Francie (55 procent) a Španělska (51 procent).

Průzkum také ukázal některé zajímavosti. Například 13 procent Finů by raději přišla o auto než o mobilní telefon.

Lidé jsou tak stále více ohrožení nomofobií. To je označení pro panický strach ze ztráty či nefunkčnosti mobilu. Fobií nejvíce trpí Britové a Španělé.

Související obsah


Jedním ze znaků nomofobie je také přepečlivé sledování stavu baterie. Jen 13 procent si troufne nereagovat na zprávu, aby šetřili baterii. Celkem 43 procent lidí nabíjí svůj telefon dvakrát a vícekrát denně, například většina Britů nenechá spadnout úroveň nabití pod 50 procent.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz