Domácí

Muž se zapálil u Brna, zemřel v nemocnici! Prý kvůli dopadům covidu

Muž se zapálil u Brna, zemřel v nemocnici! Prý kvůli dopadům covidu
Zdroj: Facebook, Mediafax

Teprve 34letý muž se v sobotu odpoledne polil benzínem a zapálil na Třebíčsku. Oheň zasáhl podle mluvčí záchranářů až 80 procent těla, helikoptéra s ním spěchala do brněnské fakultní nemocnice. Boj o život po třech dnech prohrál. V jeho sebevraždě údajně sehrál roli covid.

Záchranáři v sobotu spěchali k jedné z chalup v Březníku na Třebíčsku. Benzínem se tam polil a zapálil teprve 34letý muž.

Na místě byla sice jako první sanitka, okamžitě ale vystartovala i helikoptéra z Brna. “V sobotu odpoledne jsme vysílali leteckou záchranou službu k popálenému muži do obce Březník. Zraněný mladý muž utrpěl popáleniny odhadem na asi 60 až 80 procentech těla. Šlo o popáleniny druhého až třetího stupně," řekla TN.cz mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

"V době, kdy přiletěla naše posádka na místo, měla pacienta v péči pozemní lékařská posádka z Vysočiny, už měl zajištěné dýchací cesty, byl napojený na řízenou plicní ventilaci. Pacienta jsme letecky transportovali na popáleninové centrum do fakultní nemocnice v Brně," doplnila.

Související obsah

Tragédii vyšetřují policisté. "Muž politý hořlavou kapalinou vzplál a utrpěl velmi vážná poranění. Na základě prvotního šetření jsme nezjistili, že by měla na nešťastné události podíl jiná osoba. Případ v současné době prověřujeme. Zjišťujeme příčinu a související okolnosti případu," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Tři dny bojoval o život

Podle deníku Blesk se jednalo o Václava D., recepčního brněnského hostelu Franz Kafka Špitál, který měl spory s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD).

Tohle je Vaek. Pracoval jako recepn u ns ve pitlu. Dnes navdy odeel a ns to nesmrn bol. Vaku, zaplme za tebe spousty svek Bude nm chybt.

Zveejnil(a) Franz Kafka Spital dne Pondl 15. bezna 2021
 

Její resort podniku, jenž zaměstnává na 80 hendikepovaných, neodpustil účetní chybu. Kvůli tomu přišel o covidovou dotaci na mzdy. Ministerstvo podle zástupkyně ombudsmana pochybilo. Mladíkova sebevražda tak údajně souvisela s dopady současné krize, uvedl zmíněný list.

Muž v pondělí těžkým zraněním v nemocnici podlehl. "Tohle je Vašek. Pracoval jako recepční u nás ve Špitálu. Dnes navždy odešel a nás to nesmírně bolí. Vašku, zapálíme za tebe spousty svíček. Budeš nám chybět," oznámili smutnou zprávu jeho kolegové z hostelu na facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz