Krimi

Mladík schvaloval teroristický útok, má si odsedět šest let!

Jeden z prvních nepodmíněných trestů za příspěvek na internetu dostal v úterý 23letý mladík ze Znojma. Podle policie pochvalně hodnotil teroristický útok na mešity Novém Zélandu, který si vyžádal 51 obětí. Soud ho uznal vinným z podpory terorismu.

Sedm slov na internetu stačilo k šesti letům ve vězení. Krajský soud v Brně vynesl nad 23letým Benediktem Čermákem trest, který v Česku nemá obdoby.

Policie jeho příspěvek zaregistrovala poté, co terorista v novozélandském Christchurchi zabil pět desítek lidí. Obžalovaný k záznamu vraždy napsal mimo jiné: "Dobrá práce."

"Já ani nevím, proč jsem to komentoval. Nepamatujete si, co jste psal kamarádovi před třemi lety," hájil se u soudu Čermák.

Související obsah

Policie ho obvinila z podpory a propagace terorismu. Šestileté vězení překvapilo i státní zástupkyni Petru Lastoveckou, verdikt ale vnímá jako prevenci.

"Takové chování je opravdu nebezpečné a my nevíme, co takový člověk udělá v budoucnu," prohlásil Lastovecká.

Za takovéto trestné činy většinou soudy udělují podmíněné tresty. Čermákovi přitížilo, že byl už v minulosti trestaný. Proti rozsudku se odvolal.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz