Domácí

Obnovu procesu s Kramným narušil covid. Jednání se opět posouvá

Obnovu procesu s Kramným narušil covid. Jednání se opět posouvá
Petr Kramný u soudu, 2016 | Zdroj: TV Nova

Před Krajským soudem v Ostravě měl na konci měsíce znovu stanout Petr Kramný, který si odpykává 28 let za dvojnásobnou vraždu. Nedávno požádal o obnovení procesu. Jednání bylo naplánováno na 25. března, teď však bylo znovu posunuto. Důvodem má být karanténa jednoho z nutných účastníků řízení.

Projednávání obnovy procesu s Petrem Kramným se podle informací Deníku odkládá kvůli obhájkyni. Jednání je nově přeloženo na 19. dubna. Obnovu řízení požaduje Kramný spolu se svou matkou.

"Sděluji, že veřejné zasedání o povolení obnovy řízení odsouzeného Petra Kramného je nově nařízeno na jediný den, a to 19. 4. 2021," uvedla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Veronika Ralevská.

Původně bylo jednání naplánováno už na 16. března, avšak státní zástupce Vít Legerský požádal o posunutí kvůli dlouhodobě plánovanému pobytu mimo Ostravu na 25. března. Případem se bude znovu zabývat soudkyně Renata Gilová. Právě její senát uznal Kramného vinným. Odsouzený si stěžoval na podjatost a žádal jiný senát. Stížností se zabýval také Ústavní soud, Kramný však neuspěl.

Související obsah

Petr Kramný měl podle obžaloby v roce 2013 na dovolené v Egyptě v jednom z tamních hotelů zavraždit svou dceru a manželku Moniku elektrickým proudem. Přestože svou vinu popírá, na základě nepřímých důkazů ho soud poslal za mříže.

Podle advokátky Kláry Long Slámové, která byla zmocněnkyní rodiny Moniky Kramné a byla přesvědčena o Kramného vině, má obviněný na obnovu procesu právo. "Ten návrh tam leží už skoro tři roky. Každý odsouzený má právo na podání návrhu na obnovu procesu, pokud si myslí, že má dostatečně silné důkazy, které by vyvrátily ty předchozí," tvrdí Long Slámová.

Kramný stane znovu před soudem, podal žádost o obnovení procesu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz