Zahraničí

Norové nám předělávají Tři oříšky. Libušku nahradila popová zpěvačka

Norové nám předělávají Tři oříšky. Libušku nahradila popová zpěvačka
Zdroj: Profimedia

České "rodinné stříbro" v podobě legendárního filmu Tři oříšky pro Popelku je v ohrožení! Norové získali autorská práva a natáčejí remake úspěšné československo-německé pohádky z roku 1973. Norská verze má mít premiéru už letos na podzim.

Ani půlstoletí se nedožila slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku a v Norsku vzniká její remake. Namísto Libuše Šafránkové hraje Popelku norská popová hvězda Astrid Smeplassová, která vystupuje pod pseudonymem Astrid S. A díky ní se Popelka změní z původní filmové brunetky v ryzí blondýnku.

"Naučila jsem se jezdit na koni, cválat, střílet z luku, ale i další kousky, o kterých zatím nemohu mluvit,“ popsala zpěvačka svoji první filmovou roli.

Související obsah

Příběh Popelky, kterou na motivy pohádky bratří Grimmů upravila Božena Němcová, je norské popové hvězdě blízký tím, že titulní postava může být vzorem i pro moderní dívky. Na jednu stranu čelí šikaně zlé macechy a na druhou stranu má kuráž poradit si s princem a jeho souputníky.

"Proto si myslím, že je drsný a cool vzor," citoval 24letou Astrid Smeplassovou portál nrk.no.

Související obsah

Astrid S se netají tím, že podobně jako statisíce dalších dětí má i ona Tři oříšky pro Popelku spojené s málem povinným pořadem vysílaným o vánočních svátcích i v Norsku. "Originál je fantastický a v srdcích mnoha lidí má zvláštní místo. Můžeme jen doufat, že si lidé oblíbí také novou verzi," prohlásila oblíbená  zpěvačka, jejíž klipy mají na YouTube až 3,5 milionu shlédnutí.

 
Norští filmaři natáčeli úvodní scénu ve skanzenu Maihaugen v Lillehammeru. Podle natáčecího plánu bude mít norská verze "Popelky" premiéru už letos na podzim.

Podívejte se na záběry z natáčení norské verze Tři oříšky pro Popelku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz