Domácí

Dálnici D1 uzavřely nehody desítek aut. Zranilo se osm lidí

Hromadná nehoda uzavřela v úterý odpoledne dálnici D1 mezi 304. a 306. kilometrem ve směru na Ostravu. Podle policistů kolaps způsobila pravděpodobně namrzlá vozovka. Osm lidí se zranilo, na místě zasahoval také vrtulník.

Podle hasičů se řada nehod 15 až 20 aut stala v úterý krátce před půl druhou odpoledne. "Přijali jsme oznámení o několika havarovaných vozech mezi 304. a 306. kilometrem dálnice D1 ve směru z Olomouce na Ostravu,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.


Úsek mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi tak byl uzavřený. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí záchranářů Lucie Urbanové se zranilo osm lidí.

Související obsah


"K události jsme poslali celkem tři záchranářské jednotky a zasahoval také vrtulník. Záchranáři ošetřili osm lidí, z nichž sedm převezli do nemocnice,“ řekla TN.cz Urbanová.

Přibližně kolem půl páté odpoledne policisté zprůjezdnili odstavný jízdní pruh. "Apelujeme na řidiče, aby při průjezdu místem nehody dbali zvýšené opatrnosti a řídili se pokyny policistů," vyzývá Hejtman. Po 19. hodině se poté provoz plně obnovil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz