Zahraničí

Střelec zabil v masážních salónech v Georgii osm lidí, většinou Asiatek

Šílený střelec řádil v úterý v americkém státě Georgia, když ve třech masážních salónech zabil osm lidí. Obětmi jsou převážně ženy asijského původu. Podezřelého 21letého muže dopadli policisté po několika hodinách na dálnici.

Tragický příběh se začal odvíjet v 17 hodin místních času (22 hodin SEČ) v obchodním centru v Acworthu asi 50 kilometrů severně od Atlanty.

Muž spustil palbu v asijské masážním salónu a zasáhl pět přítomných. Dva zemřeli na místě, dva po převozu do nemocnice, informovala agentura AP.

O necelou hodinu později se ozvaly výstřely ze salónu ve čtvrti Buckhead v Atlantě. Policisté, kterým někdo zavolal na tísňovou linku v domnění, že je to loupežné přepadení, našli uvnitř tři zastřelené ženy.

Související obsah

V době, kdy byli uvnitř, ozvala se střelba z podobného podniku přes ulici. Tam strážci zákona objevili další mrtvou ženu.

Většina z obětí byly podle policie ženy asijského původu. Útoky na Asiaty se ve Spojených státech začaly množit v souvislosti se šířením koronaviru, který se rozšířil z Číny, žádný z nich však nebyl tak krvavý.

Související obsah

Podezřelého policisté vytipovali podle záznamů z videokamer. Měl ujíždět v černém vozidle Hyundai Tucson, které na kamerách našli u všech tří masážních salónů. Muže dopadli na dálnici asi 240 kilometrů jižně od Atlanty za necelé čtyři hodiny po prvním výstřelu.

Policie podezřelého identifikovala jako Roberta Aarona Longa a předpokládá, že nemá komplice a spáchal všechny tři útoky. Je ve vazbě, motiv jeho činu úřady zatím nesdělily.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz