Koronavirus

Česko je opět "best in covid-19". Země eviduje nejvíce úmrtí na 100 tisíc obyvatel

Česko je opět "best in covid-19". Země eviduje nejvíce úmrtí na 100 tisíc obyvatel
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Situace v Česku je stále velmi kritická. V denních nárůstech případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel se naše země opět vyšvihla na přední místo celosvětového žebříčku, smutné prvenství má také co do počtu úmrtí.

Česko se opět dostalo do čela velmi nelichotivého žebříčku. Ten sleduje nejen počty nově nakažených pacientů, ale také úmrtí. Podle portálu nytimes.cz je naše země druhá nejhorší co se týče přírůstků nových případů. Česká republika eviduje 104 nakažených na 100 tisíc obyvatel za týden.


Za posledních sedm dní laboratoře v Česku v absolutních číslech potvrdily 90 864 nových případů. Od začátku pandemie se pak nakazilo více než 1,4 milionu lidí. Hůře je na tom už jen Estonsko, které má 109 případů na 100 tisíc obyvatel. Za Českem pak následuje San Marino (93) a Montenegro (89).

Související obsah


Česko si však drží jedno smutné prvenství. Co se týče úmrtí je země nejhorší na světě. S koronavirem zemřelo 223 nakažených pacientů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Za poslední týden úřady evidují 1533 mrtvých.


V zemi už druhý týden platí velmi přísná opatření kvůli stále se nelepšící situaci. Přestože počty nově nakažených covidem-19 přestaly strmě růst, Češi se rozvolnění nedočkají. Nemocnice jsou totiž stále na hraně svých kapacit.


Vláda uvažuje pouze o drobných změnách. Na procházku nebo se psem by tak lidé mohli vyrazit i mimo svou obec. "Mohl by se zvýšit perimetr, kde můžeme trávit volnočasové aktivity,“ přiblížil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Pacientka s koronavirem, kterou jako první převezli do Polska, zemřela. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz