Krimi

Muž ničil páčidlem výlohy. Ozývají se z nich hlasy, tvrdil poté policistům

Policisté přijali v polovině března kolem desáté hodiny večer oznámení o muži, který měl pobíhat v centru Prahy a páčidlem ničit výlohy restaurací. Muž později policistům tvrdil, že se z výloh ozývají hlasy, které ho štvou, a proto je musí rozbít. Nyní mu hrozí až osm let za mřížemi.

Muž měl rozbíjet výlohy v Týnské ulici, když hlídka dorazila na místo, byl už ale pryč. "Policisté z hlídkové služby se spojili s oznamovatelem a díky tomu tak získali jeho téměř dokonalý popis. Ten ihned předali všem hlídkám v okolí a zapojili se do společného pátrání," uvedl mluvčí policie Richard Hrdina.


Policisté následně našli v Rybné ulici muže, který odpovídal popisu, a navíc v ruce držel železné páčidlo. Během kontroly si povšimli další zničené výlohy. Muž hlídce uvedl, že jí rozbil, protože si chtěl jít dovnitř "odskočit", zároveň se ale přiznal i k dalším výlohám, které mu stály v cestě. Tvrdil, že se z výloh ozývají hlasy, které ho naštvou natolik, že výlohy musí rozbít.

Související obsah

"U podezřelého muže byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ukázala hodnotu více než dvě promile. I následný test na drogy byl pozitivní, a to na látky amfetamin a methamfetamin," dodal Hrdina.


Policisté také zjistili, že muž má mít na svědomí šest obdobných případů, vše v rozmezí jednoho týdne. Celkem tak způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.


32letý muž byl v minulosti už čtyřikrát odsouzený za úmyslný trestný čin. Jelikož se činu dopustil v nouzovém stavu, hrozí mu v případě odsouzení až osm let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz