APLIKACE TN.CZ
Domácí

Loupež se nepovedla. Prodavačka lupiči neuvěřila, že ji chce okrást

Loupež se nepovedla. Prodavačka lupiči neuvěřila, že ji chce okrást
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Nešikovný lupič s bohatou kriminální zkušeností se v pondělí pokusil okrást obsluhu čerpací stanice. Prodavačka mu ale přepadení neuvěřila a peníze mu odmítla dát. Policisté pak celý případ do hodiny objasnili.

Hodně nepovedený den měl v pondělí muž, který se v obci Suchdol nad Lužnicí pokusil vykrást čerpací stanici. Kolem 11. hodiny vešel s kšiltovkou a šátkem v obličeji do prodejny, aby si ji prohlédl. Pouze se ale rozhlédl a odešel. 

"Po pěti minutách se opět vrátil přioblečen do zimní bundy s batohem na rameni. Měl přistoupit až k pokladnímu pultu, vyčkat na příchod obsluhy a ženě sdělit, že toto je přepadení s tím, aby mu dala peníze. Poškozená vydání hotovosti odmítla a nechtěla věřit tomu, že se skutečně o přepadení jedná," popsala policejní mluvčí Hana Millerová, jak celá událost začala.

Související obsah

"Podezřelý muž, aby své jednání umocnil, měl říci, že má zbraň, avšak poškozená si trvala na svém, že mu nic nedá. Podezřelý poté měl sdělit, že je to "legrace", že je opilý a odešel neznámo kam," dodala mluvčí.

Policisté, kteří na místo dorazili, z výpovědi ženy vytušili, o koho by se mohlo jednat. Od přepadení tak neuplynula ani hodina a muž byl zatčen.

"Policisté dále zjistili, že se "výtečník“ dopustil ještě dvou trestných činů a neváhal okrást ani vlastní matku," uvedla mluvčí. Matce měl odcizit nejméně 140 tisíc korun. 

Policejní komisař služby proto v úterý vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání pro tři skutky, které bylo podezřelému muži předáno před započetím výslechu. Policejní komisař rovněž podal podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz