Domácí

Historická chalupa u Liberce v plamenech. Škoda jde do milionů

Liberečtí hasiči od rána zasahovali u požáru historické chalupy ve Světlé pod Ještědem na Liberecku. Dvěma obyvatelům se dům podařilo včas opustit. Hasiči s plameny bojovali několik hodin. Zásah jim komplikovaly namrzlé silnice.

Krátce před půl čtvrtou ráno na operační středisko libereckých hasičů volali vyděšení lidé. Probudil je praskot ohně z roubeného stavení. Do Světlé pod Ještědem okamžitě zamířilo několik jednotek hasičů.

"Po příjezdu na místo již požár vystupoval ven skrz střešní konstrukci a dvě osoby, které se v objektu nacházely byly bezpečně venku," řekl mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

V zasněžených kopcích pod Ještědem měli hasiči problém s těžkými cisternami. Na místo bylo nutné dostat i výškovou techniku. "Jednotkám komplikovala přístup špatná sjízdnost komunikace. byla úzká a zasypaná sněhem," doplnil Sucharda.

Související obsah

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu kolem šesté hodiny. Pak mohli začít dům odvětrávat a pomocí termokamery se zaměřit na doutnající ohniska. Oheň stihl zničit zhruba polovinu objektu.

"Ve věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Hned po uhašení požáru vyšetřovatelé příčin požárů zahájí vyšetřování, proč roubené stavení začalo hořet. Škodu předběžně odhadli na několik milionů korun.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz