Zajímavosti

Pozor! Na některých telefonech přestane fungovat WhatsApp

Pozor! Na některých telefonech přestane fungovat WhatsApp
Zdroj: Profimedia

Majitelé některých telefonů přijdou o nejpopulárnější chatovací aplikaci WhatsApp. Její nejnovější aktualizace jim ukončuje podporu. Kdo bude chtít službu dál využívat, bude si muset pořídit nové zařízení.

WhatsApp vypustil aktualizaci své aplikace, která bude fungovat výhradně na operačním systému iOS 10. Majitelé starších iPhonů by tak měli zpozornět, protože jim chatovací služba přestane fungovat.

Dotkne se to iPhonů 4s a starších. Na ty totiž lze nainstalovat pouze iOS 9, novější verze systému už ne. Kdo chce službu dál používat, bude si muset koupit nový telefon. Ideálně některý z aktuálních modelů.

WhatsApp totiž podporu starších systémů ukončuje pravidelně. A to kvůli neustále přidávaným a vylepšovaným funkcím, které by na nich neběžely správě.

Související obsah

Řadu změn přináší i tato aktualizace. Uživatelé dostali možnost nastavit si automatické odstraňovaní zpráv. "Nálepky můžete vyhledávat pomocí textu a symbolů emoji nebo v rámci běžných kategorií nálepek," uvedl WhatsApp. V aplikaci přibyly i nové tapety, nově se navíc dají nastavit rozdílně pro světlý a tmavý režim.

Zdroj: TN.cz

Skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2006 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2006 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz