Zajímavosti

Facebook opět chystá další změny, dotknou se všech uživatelů

Facebook opět chystá další změny, dotknou se všech uživatelů
Zdroj: TV Nova

Sociální síť Facebook chystá další změny pro své uživatele, tentokrát ve fungování skupin. Začne odstraňovat doporučení, která dává uživatelům pro politické a občanské skupiny.

Nejnovější změny by se měly dotknout všech uživatelů. Facebook chce odstraněním doporučování skupin zajistit bezpečnost uživatelů. Facebook chce nové změny zavést v řádu několika měsíců a týkat se budou především zmíněného doporučování skupin či omezování uživatelů porušující pravidla.


Facebook začne informovat své uživatele, pokud se budou chtít připojit ke skupině, která porušuje pravidla. Zároveň takovéto skupiny nebude doporučovat.

Související obsah

"Z tohoto důvodu jsme nedávno z doporučení v USA odstranili občanské a politické skupiny i nově vytvořené skupiny," napsal šéf vývoje sociální sítě Tom Alison a dodal: "Lidé mohou i nadále do těchto skupin své přátele pozvat, avšak omezení jsme už začali šířit globálně."

Facebook také začne vyžadovat, aby administrátoři a moderátoři dočasně schválili všechny příspěvky, pokud má velký počet členů, kteří porušili její zásady nebo byli součástí jiných skupin, které byly odstraněny kvůli porušení jejích pravidel, informuje portál EconomicTimes.


Pokud bude někdo opakovaně porušovat zásady ve skupinách na Facebooku, společnost mu zablokuje možnost po určitou dobu zveřejňovat příspěvky nebo komentáře v jakékoli skupině. Rovněž nebude moci pozvat ostatní do žádné skupiny a nebude moci vytvářet ani nové.

Společnosti Facebook hrozí rozpad, důvodem jsou žaloby desítek států. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz