Zahraničí

VIDEO: 13 policistů zemřelo při přepadení bezpečnostního konvoje

Zřejmě drogový gang může za smrt 13 policistů v Mexiku. Muži zákona zemřeli ve čtvrtek během ozbrojeného přepadení bezpečnostního konvoje.

Masakr 13 policistů ve středním Mexiku je největší akcí proti strážcům zákona od října 2019. Tehdy zemřelo během jediné akce 14 policistů.

Šéf státního odboru veřejné bezpečnosti Rodrigo Martínez Celis, uvedl, že policisté pročesávali oblast po zemi i ze vzduchu a hledali vrahy.

"Konvoj prováděl hlídky v regionu, právě proto, aby bojoval se zločineckými skupinami, které v této oblasti působí," řekl Martínez Celis podle webu NBCnews. "Tato agrese je útokem na mexickou vládu," dodal.

Související obsah

Zatím není jasné k jakému gangu pachatelé patřili. Po útočnících pátrá mexická národní garda s pomocí armády. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz