Zahraničí

Mexičtí poslanci schválili legalizaci marihuany, osm rostlin na domácnost

Mexičtí poslanci schválili legalizaci marihuany, osm rostlin na domácnost
Zdroj: Profimedia

Mexiko je na cestě stát se jedním z největších trhů s marihuanou na světě. Tamní poslanci ve středu schválili zákon, který legalizuje užívání marihuany k rekreačním účelům.

Jednotlivec by mohl pěstovat až šest rostlin, jedna domácnost maximálně osm. Pokud bude mít člověk u sebe více než 28 gramů trávy, hrozila by mu pokuta. Za více než 5,6 kilogramů pak vězení, informovala agentura AP.

Pěstování, zpracování, distribuce i prodej by měl být pod kontrolou licencí. Povolení budou muset mít nejen firmy, ale i jednotlivci, kteří si marihuanu budou pěstovat pro vlastní potřebu. Užívání bude povoleno jen dospělým a to tak, aby neovlivňovali děti.

Související obsah

Zákonodárci si slibují, že se tak obchodování s marihuanou dostane mimo mocné drogové kartely. Odpůrci se obávají zvýšené konzumace drog.

V Mexiku je legální pěstování marihuany pro léčebné účely. Už v roce 2015 rozhodl Nejvyšší soud, že zákaz jejího rekreačního užívání je protiústavní. Předloni pak nařídil vládě, aby připravila příslušnou právní úpravu.

Zákon ještě musí posvětit senátoři. Nějakou dobu bude také trvat přijetí regulačních předpisů, v případě marihuany pro léčebné účely trval celý proces tři roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz