Domácí

Na stromě uvízla kočka. Hasiči kvůli ní povolali i speciální techniku!

Na stromě uvízla kočka. Hasiči kvůli ní povolali i speciální techniku!
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Kvůli promrzlé a vyděšené kočce museli plzeňští hasiči nasadit výškovou techniku. Chlupatý stromolezec se totiž dostal až téměř na vrchol několikametrové borovice.

Jako první si kočky na stromě všimli policisté v osm ráno v pátek policisté, kteří kontrolovali dopravu na hranicí okresů Plzeň-sever a Plzeň-město nedaleko Záluží. Jelikož měli plnou důvěru ve schopnost kočky dostat se zpět dolů, dále se jí nevěnovali a odjeli.


Když se ovšem o něco později vrátili, zjistili, že zkormoucené zvíře stále sedí na svém místě. "Po hodinách strávených na úzké větvi vypadala kočka unaveně, klepala se vyčerpáním a byla vystrašená. Kolegové se ji snažili nejrůznějšími způsoby nalákat a přimět k tomu, aby slezla dolů, ale všechny pokusy byly marné," popsala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Související obsah


Policistům nebyl osud kočky lhostejný, proto zavolali na pomoc hasiče. Ti na místo vyrazili i s výsuvnou plošinou. "Vyděšenou kočku, která ze strachu vyšplhala až na samý vrchol borovice, bezpečně přemístili na zem. Promrzlému zvířeti policisté nabídli azyl ve služebním vozidle, kde jej nechali ohřát až do příjezdu strážníku Městské policie Plzeň, kteří následně převezli zvíře do útulku," dodala Burešová.


Policisté také vyzvali případné majitele kočky z okolí Záluží, aby neváhali a obrátili se na plzeňský útulek, kde si zvíře mohou vyzvednout. "Závěrem je nutné zmínit, že i v tomto zdánlivě 'bagatelním' případě se ukázala, rychlá a kvalitní spolupráce všech zúčastněných složek Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje," zhodnotila Burešová.

Podívejte se na reportáž TV Nova o dalším zásahu plzeňských hasičů, tentokrát u požáru, který vznikl po výbuchu kotle:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz