Domácí

Požár zachvátil garsonku v pražských Bohnicích. Hasiči evakuovali 20 lidí

Napilno měli v sobotu dopoledne pražští hasiči. Zasahovali u požáru garsonky ve čtyřpatrovém domově pro seniory v Řepínské ulici v Bohnicích. Kvůli rozsáhlým plamenům museli evakuovat 20 lidí.

Oheň vypukl po půl 11 v domově pro seniory. Přibližně po hodině ho dostali hasiči pod kontrolu. "Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že plameny zasáhly bytovou jednotku v plném rozsahu. Hasiči zasahovali v dýchací technice,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.


Hasiči museli z domu evakuovat 20 lidí. Na místo dorazili také zdravotníci se speciálním nákladním autem Ategem. "U požáru zkontrolovaly naše posádky 32 lidí. K dalšímu vyšetření jsme transportovali do nemocnice tři lidi,“ doplnili středočeští záchranáři na twitteru.

Související obsah


Pro obyvatele přijel evakuační autobus, náhradní ubytování řeší městská část, jejíž zástupce dorazil také na místo. "Po poledni jsme mohli začít obyvatele domu postupně vracet do jejich bytů,“ doplnil Kavka.


Hořet začalo podle hasičů zřejmě kvůli nedbalosti při manipulaci s otevřeným ohněm. Vyšetřovatelé předběžně vyčíslili škodu na jeden milion korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz