Zahraničí

Dovolená skončila neštěstím. Chlapce (9) na Floridě pokousal žralok

Dovolená skončila neštěstím. Chlapce (9) na Floridě pokousal žralok
Zdroj: Profimedia

Dovolená na Floridě se pro rodinu z Minnesoty změnila v noční můru. O víkendu tam pokousal žralok devítiletého chlapce, který skončil v nemocnici. Měl velké štěstí, jeho zranění totiž není vážné a podle rodičů by měl být brzy v pořádku.

Kristine a Ren Weiskopfovi z americké Minnesoty vyrazili se svým devítiletým synem Jayem na dovolenou na Floridu. Na pláži v Miami si ale mnoho radosti neužili. V neděli totiž chlapce pokousal žralok a skončil tak v nemocnici. 

V rozhovoru pro miamskou televizní stanici WPLG Local 10 se matka svěřila, že s chlapcem šla do vody jen na pár minut. "Celou dobu jsem ho držela za ruku a on se pokoušel surfovat a spadl na břicho," prozradila.

Když ho vytáhla, všimla si, že na rameni mu chybí kus kůže. "Řekl prostě jen "au" a já jsem se podívala dolů, kde byl zhruba čtyři stopy dlouhý (přibližně 1,2 metru) šedý žralok, který plaval pryč," popsala Kristine Wiskopfová zážitek.

Související obsah

Odtáhla syna rychle na pláž, kde si ho převzali záchranáři. Malý Jay byl převezený do nemocnice, kde mu lékaři při operaci zašili ránu na rameni. Podle rodičů se lékaři obávají infekce a možných následků. Chlapec by mohl mít zhoršenou pohyblivost paže. Ale zároveň je uklidnili, že je Jay ještě mladý a prognóza je dobrá.

"Jsme stále v šoku, ale vděční. Děkujeme Bohu, že mu nevzal život. Že bude v pořádku," řekl chlapcův otec. Dodal, že se mu nelíbí, že je pláž stále otevřená a přístupná. "Děti si tam stále hrají na stejném místě, kde byl napaden můj syn," stěžuje si.

Podle matky je chlapec traumatizovaný, ale jinak v pořádku. "Chce prostě jenom jet domů. Je to opravdu smutné, protože jsme toho měli tolik naplánovaného," konstatovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz