Domácí

Lidé si mohou vyrazit v rámci celého okresu. Někteří už zamířili na hory

Po třítýdenní pauze míří řada lidí opět na hory. Na čerstvý vzduch je totiž už možné vyrazit v rámci celého okresu, nejen na území obce. Navzdory pěknému počasí ale v pondělí na horách nával nebyl.

Lyžařské vleky sice dál stojí, ti, co holdují běžkám nebo procházkám, se ale znovu začínají vracet do hor. Musí si ovšem dát pozor, aby nepřekročili hranice okresů. Před třemi týdny na Pustevnách v Beskydech byli všude policisté a vojáci, přespolní sem nepustili. V pondělí hlídky vystřídali první nedočkavci z blízkého okolí.

V provozu už tam byla i lanovka. Hned od rána ji využilo několik turistů. "Jsme pro občany okresu Nový Jičín stále jediná přístupová cesta na Pustevny," vyjádřil se ředitel areálu Petr Lessy.

Související obsah

Za neděli a přes noc připadlo v Beskydech i Javorníkách 15 centimetrů sněhu. Otevřeno mají i některá výdejová okénka. "V minulých týdnech to bylo hodně slabé a doufejme, že se to obrátí k lepšímu," svěřil se provozovatel restaurace David Fiedor.

Víc lidí zřejmě vyrazí do hor během víkendu. Kvůli omezení cestování mezi okresy se ale nečekají návaly turistů, jak tomu bylo v lednu nebo únoru.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz