Domácí

Tragédie ve Žďáru nad Sázavou. Žena zemřela při jízdě po cyklostezce

Policie vyšetřuje tragickou nehodu na nové cyklostezce ve Žďáru nad Sázavou. Starší žena na koloběžce nezvládla prudký sjezd zakončený ostrou zatáčkou a narazila do zdi. Na místě přitom chybí jakékoliv značení, které by lidi na nebezpečné místo včas upozornilo.

Čtyřiašedesátiletá žena nedokázala z prudkého kopce včas zabrzdit a narazila do zídky podjezdu. Po převozu do nemocnice vážným zraněním podlehla. "Žena si pádem z koloběžky způsobila těžká zranění horní poloviny těla," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.


Při průjezdu zatáčky se musí extrémně brzdit. Problémy mohli mít ti, kteří tudy jedou poprvé a neznají, anebo děti. "Stavba byla povolena a následně zkolaudována a následně byla řádně uvedena do provozu," informoval mluvčí městského úřadu Žďár nad Sázavou Matěj Papáček.

Související obsah


Podle cyklistů by měly na nebezpečné místo upozorňovat přinejmenším výstražné značky. "Nějaké označení by tu být mohlo," řekl místní cyklista.


O tom, zda se v tomto úseku cyklostezky udělají nějaké bezpečnostní úpravy se teprve bude rozhodovat.


Loni v létě zase ve Žďáře nad Sázavou ohrožovala vodáky nově postavená lávka přes řeku. Dělníci totiž namontovali zábradlí obráceně, a to poté sahalo až skoro ke hladině. Lávce se říkalo žďárská gilotina. Žďárská radnice pak musela lávku nechat předělat.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz