Zahraničí

Británie zpřísňuje po brexitu azylový systém

Británie zpřísňuje po brexitu azylový systém
Zdroj: Profimedia

Británie hodlá zavést nová pravidla pro udělování azylu, což uprchlíkům, kteří nelegálně vstupují do země, ztíží pobyt v zemi. Ministryně vnitra Priti Patelová novelizaci nazvala pevným, ale spravedlivým systémem. Informace přinesla agentura Reuters.

Od doby, kdy Británie na konci loňského roku dokončila svůj odchod z Evropské unie, chce premiér Boris Johnson představit novou nezávislou vizi země a představit novinky v boji proti migraci.

V tom, co vláda nazývá největší reorganizací azylového systému za poslední desetiletí, stanoví plán na rychlejší přesídlení uprchlíků, kterým hrozí bezprostřední nebezpečí, a naopak pobyt omezí těm, kteří do Británie přicházejí nelegálně.

Související obsah

"Podle našeho nového plánu pro imigraci, pokud lidé přijdou nelegálně, již nebudou mít stejné nároky jako ti, kteří přicházejí legálně, a bude pro ně těžší tady zůstat," uvedla Patelová v prohlášení.

"Profitování z nelegální migrace do Británie již nebude stát za to riziko. Pašeráky lidí čekají podle nových pravidel až doživotní tresty.... Neomlouvám se za to, že tyto změny jsou tvrdé, ale protože také zachrání životy a zaměří se na pašeráky lidí. Jsou také nepopiratelně spravedlivé," argumentovala ministryně Patelová.

Patelová také uvedla, že ti, kteří cestou do Británie projdou bezpečnou zemí, jako je Francie, nebudou mít okamžitý přístup do sociálního systému, a že vláda "zastaví bezskrupulózní zneužívání systému tím, že se tyto osoby budou vydávat za nezletilé děti".

Snížení imigrace bylo jedním ze slibů kampaně Vote Leave, pro kterou byl Boris Johnson během referenda o členství v EU v roce 2016 ústřední postavou. Vláda tehdy prohlásila, že zpřísní svůj azylový systém po brexitu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz