Domácí

Volební průzkum: ANO padá, rostou piráti se starosty a SPD

Volební průzkum: ANO padá, rostou piráti se starosty a SPD
Zdroj: TV Nova

Podle volebního průzkumu agentury SANEP by volby do Poslanecké sněmovny v březnu vyhrálo s mírným náskokem hnutí ANO, které však zaznamenalo pokles o 0,6 procentních bodů. Na druhém místě by skončilo koaliční uskupení Pirátů a STAN, jenž naopak získalo přízeň nových voličů.

Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše získalo v aktuálním březnovém měření společnosti SANEP hlas 26,2 procenta voličů. Oproti minulému měsíci však strana zaznamenala pokles 0,6 procentního bodu. Hnutí ANO tak v současné chvíli ztrácí pozici jednoznačného favorita sněmovních voleb.

Na druhém místě by v březnu skončila koalice Pirátů a hnutí STAN se ziskem 26,1 procenta, což představuje oproti únoru letošního roku nárůst o 1,2 procentních bodů.

Související obsah

Třetí pozici by pak získalo koaliční uskupení SPOLU (ODS/TOP 09/KDU-ČSL), a to se ziskem 17,9 procent. Koalice si ale v aktuálním průzkumu pohoršila 0,7 %. "Z výsledků průzkumu je zřejmé, že toto koaliční uskupení pod vedením předsedy ODS Petra Fialy nemá tak výrazný zásah na své voliče, a ani se mu nedaří oslovit voliče nové. Zatímco koaliční uskupení SPOLU vykazuje za uplynulé měsíce klesající trend voličských preferencí, již zmíněné uskupení Piráti/STAN zaznamenává průběžně trend rostoucí," píše agentura SANEP.

Čtvrté místo by následně obsadilo SPD se ziskem 10,3 %, což je oproti únorovému měření nárůst o 0,9 % voličů. SPD zaznamenává již několik měsíců v řadě vcelku výrazný rostoucí trend voličských preferencí.

Související obsah

Páté místo by podle volebního průzkumu agentury SANEP patřilo KSČM se ziskem 6,3 %, což je o procento více než v únoru. ČSSD skončilo v průzkumu na šestém místě se ziskem 5,3 %. Trikolóra a Zelení by se do Sněmovny nedostali.

Průzkum se uskutečnil ve dnech 18. - 23. března 2021 na vybrané skupině 1 869 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel Česka starších 18 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz