Domácí

Klaus si nepřeje odchod syna z politiky. Chce mu to ještě rozmluvit

Klaus si nepřeje odchod syna z politiky. Chce mu to ještě rozmluvit
Zdroj: Profimedia

Václav Klaus nesouhlasí s rozhodnutím svého syna Václava Klause mladšího vzdát se funkce předsedy hnutí Trikolóra a na podzim úplně skončit v politice. Bude ho přemlouvat, aby to ještě přehodnotil. Domnívám se, že za tím nejsou jen osobní důvody, vzkázal exprezident.

Václav Klaus chce přemluvit syna, aby zůstal v politice. Ten ji chce opustit z osobních důvodů, prý mu chybí energie (psali jsme zde). Ve středu se k jeho rozhodnutí, které pokládá za špatné, vyjádřil na facebooku.

"Naše země směřuje k podzimním parlamentním volbám, jejichž výsledky mohou znamenat, že se již nikdy nevrátíme k normálnímu životu. Hrozí, že naší zemi zbyde jediná volba: buď Babiš, anebo neomarxističtí Piráti. I z těchto důvodů jsem vyjádřil svůj nesouhlas s rozhodnutím svého syna právě teď odejít z politiky a přislíbil jsem, že s ním o tom budu mluvit a že se jej pokusím přesvědčit, aby vše ještě uvážil," uvedl bývalý prezident.

Klaus mladší skončil ve funkci šéfa hnutí už v úterý večer, kdy zasedlo rychle svolané předsednictvo. To jeho rozhodnutí překvapilo, zároveň uvedlo, že ho lidsky chápe.


Prohlen Vclava Klause k politick situaci po verejm vvoji v hnut Trikolra 1. Nachzme se nejen v kovidovch...

Zveejnil(a) Institut Vclava Klause dne Steda 24. bezna 2021

Klause zklamala reakce Trikolóry 

"Včerejší večerní prohlášení vedení Trikolóry mě velmi nepříjemně překvapilo a naznačilo, že za rozhodnutím mého syna nebyly jen důvody osobní. Trikolóra se svého zakladatele – v kontextu vážnosti doby – nesměla tak snadno vzdát," doplnil Klaus starší.

Někdejší člen ODS si do podzimních voleb ponechá poslanecký mandát, potom už kandidovat nehodlá.

"Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce. Kandidovat jen jakoby proti Pirátům je stejně jako proti Babišovi politický nesmysl," vysvětlil Klaus mladší zamýšlený konec v politice.

Václav Klaus mladší bude ve středu hostem pořadu Napřímo. Nejenom důvody, které ho vedly k nečekanému rozhodnutí, s ním probere moderátorka Bára Divišová. Sledovat ho můžete od 17:45 v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Klausově konci v politice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz