napřímo

Klaus mladší promluvil o odchodu z politiky. Čím se teď plánuje živit?

Bára Divišová
Bára Divišová
Aktualizováno 6. 4. 2021 17:21
24.3. 2021 12:20
Téma:

Václav Klaus mladší se rozhodl skončit v čele hnutí Trikolóra, které zakládal. V pořadu Napřímo moderátoce Báře Divišové vysvětlil své důvody a možné plány do budoucna. Jednou z variant je například návrat k učitelské profesi.

Po roce a půl po vzniku Trikolóry Václav Klaus odchází z čela hnutí. Překvapil tím straníky, protivníky, ale i svého otce, bývalého prezidenta Václava Klause, který se ho prý ještě bude snažit zlomit. "S otcem jsem mluvil v úterý večer. Nekonzultoval jsem s ním ani to, že budu hnutí zakládat, je mi 51 let, takže tohle jsou věci, které si člověk rozhoduje sám," řekl Klaus mladší v pořadu Napřímo.

 

"Tyto věci v člověku zrajou delší dobu a člověk se pak dostane k tomu rozhodnutí. Vždycky je to souhrn věcí. To hlavní asi je, že ta práce je těžká. Hájili jsme něco, co je nekomfortní a jde proti vývoji, který já považuji za špatný," prozradil Klaus.

 

"Na to musíte mít obrovskou energii. Když se musíte přemáhat, je to na vás vidět a neděláte to dobře. Už to přetékalo dál a dál. Už jsem tomu nedokázal dát těch 1000 %," uvedl. Zdůraznil, že členem strany zůstává a bude ji dál volit, aktivní politiku ale už dělat nechce.

 

 

Své rozhodnutí konzultoval s dětmi a nejbližšími kolegy. "Chtěl jsem se ale vyhnout přemlouvání," řekl s tím, že se chtěl rozhodnout sám. Prozradil, že částečně své kolegy i voliče zklamal. "To mi celkem bylo jasné, že to přijde," konstatoval.

 

Svěřil se, že se mu po oznámení odchodu z politiky ulevilo. Popírá, že by Trikolóra byla jen o jednom člověku. Pokud by to tak bylo, nikam by to stejně podle něj nevedlo. Nesouhlasí také s vyjádřením svého otce, že se hnutí svého předsedy snadno vzdalo.

 

Jaké jsou jeho plány do budoucna? Přemýšlí, že by se vrátil k učení, určitě ale nechce být ředitelem školy, protože by to znamenalo příliš mnoho byrokracie. "Učení je jedna z možností. Musím se taky starat o svoje investice a majetek. Zatím to ale příliš neřeším, má to ještě čas," dodal.

 

Poslechněte si rozhovor i jako podcast! Najdete ho v aplikaci Spotify, Apple Podcasty nebo Google podcasty.

 

Nejdůležitější okamžiky z rozhovoru shrnula TV Nova v reportáži. Podívejte se:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Kateřina Sejková TN.cz