Domácí

Hlava na hlavě, rozestupy žádné. Tak vypadá očkování seniorů v Mostě

Hlava na hlavě, nejasné instrukce, nedodržování rozestupů a do toho pacienti z jiných oddělení. Tak vypadá očkování seniorů proti koronaviru v očkovacím centru mostecké nemocnice. Nejohroženější skupinu obyvatel tam podle nich paradoxně ohrožuje právě očkování.

Očkovací centrum mostecké nemocnice tvoří jedna jediná malá místnost. Ti nejohroženější, tedy lidé starší 65 let, musejí čekat na chodbě. Na rozestupy zapomeňte.

"Byla jsem objednaná na osmou, myslela jsem, že přijdu, dostanu očkování a odejdu. Místo toho jsem tam na chodbě čekala skoro hodinu. To mě tam klidně mohl někdo nakazit,“ svěřila se paní Šarlota.

Související obsah

Očkovací centrum je uprostřed chodby, v místech, kudy prochází spousta dalších pacientů na mnoho jiných oddělení. "Po očkování jsem musela čekat s dalšími lidmi v malé místnosti, než mě pustili domů. Opět jsme tam byli natěsnaní vedle sebe," dodala paní Šarlota.

"Jsme si vědomi, že stávající prostory nejsou optimální. Proto se připravuje nové velkokapacitní očkovací centrum. Je nutné říct, že lidé nedodržují stanovený termín anebo i míra jejich doprovodu je poněkud větší, v čekárně se nakumuluje větší počet lidí," uvedla mluvčí nemocnice Jana Mrákotová.

Nové očkovací centrum má fungovat ve sportovní hale v Mostě, zatím ale není jasné, kdy bude hotové. Pokud bude dostatek vakcín, má se tam očkovat až tisíc lidí denně.

jh
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz