Krimi

Muže viní ze znásilnění malé neteře! Další se vrhnul na svou matku

Policisté řeší hned dva případy znásilnění mezi příbuznými. Celkem pět trestných činů má podle vyšetřovatelů na svědomí muž z východních Čech, který měl mimo jiné znásilnit malou neteř. Další otřesný případ hlásí policisté z Děčínska, kde se jiný muž měl vrhnout na svou matku. Tu se měl navíc pokusit i zavraždit.

Muž (35) z Náchodska skončil ve vazbě. Kriminalisté na objasnění jeho trestných činů pracovali několik měsíců. Tím nejzávažnějším je podle policistů znásilnění jeho neteře, které v té době nebylo ještě ani deset let.

Loni v září měl mít strýc dívku svěřenou na několik hodin na hlídání. Rodiče byli v šoku, když se jim dcera později s hrůzným zážitkem svěřila. Okamžitě se rozjelo vyšetřování.

Související obsah

Během domovních prohlídek kriminalisté u muže našli fotografie znásilněné dívky a také nosiče s dětskou pornografií. Doma měl údajně i skoro kilogram sušené marihuany.

Muž navíc čelí obvinění z nebezpečného vyhrožování, štěkání sousedových psů ho totiž údajně vyprovokovalo nejprve ke slovnímu a pak i fyzickému útoku, který měl zakončit namířením střelné zbraně na souseda (65). Z trestního rejstříku také vyplývá, že muž už byl dvakrát za mravnostní trestné činy odsouzen. Pokud ho soudce uzná vinným, může ve vězení strávit až 12 let.

Další obětí má být matka

Další případ znásilnění mezi příbuznými řeší policisté na Děčínsku. Ve středu odpoledne měl v jednom z bytů v Šluknově napadnout muž (37) svou téměř šedesátiletou matku.

"Muž byl policisty v krátké době zadržen a obviněn z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy v jednočinném souběhu s přípravou zvlášť závažného zločinu znásilnění. Zároveň bude podán podnět k návrhu na uvalení vazby. Případem se i nadále zabývají krajští kriminalisté. S ohledem na probíhající vyšetřování nebudeme k případu poskytovat bližší informace," sdělila policejní mluvčí Šárka Poláčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V Praze stahují vakcínu od firmy Johnson & Johnson

Na pražském hlavním nádraží končí možnost nechat se naočkovat jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson). Hlavní důvodem je to, že podle odborníků klesá její účinnost už po dvou měsících. Touto vakcínou bylo v Česku naočkováno téměř 400 000 lidí a ministerstvo zdravotnictví všem doporučuje přeočkování jinou vakcínou. V centru se nechávalo bez registrace naočkovat přibližně 600 lidí denně, teď sotva stovka. Od zítřka tak budou na místě aplikovat pouze vakcínu Spikevax (Moderna).

Krátká zpráva

Rohingové žalují Facebook o 150 miliard dolarů

Rohingští uprchlíci zažalovali u kalifornského soudu Facebook o 150 miliard dolarů (přes tři bilióny Kč) za to, že nedokáže zabránit nenávistným projevům, extrémismu a dezinformacím. V jejich důsledku přišly podle žaloby o život statisíce příslušníků této převážně muslimské menšiny v Myanmaru, jejíž diskriminace a vyhánění ze země jsou označovány za genocidu.

Píše se na Deník.cz