Domácí

Domácí porod se nepovedl! Dítě je na přístrojích, vše řeší policie

Velmi smutný případ se odehrál na Jihlavsku. Při domácím porodu tam nastaly neočekávané problémy a kvůli nim se novorozenec neobejde bez pomoci přístrojů. Případ už si převzala i policie, která prověřuje, zda někdo nepochybil.

Žena z Jihlavska se rozhodla rodit doma. Jenže při porodu se objevily nenadálé velmi vážné komplikace. Podle informaci TV Nova byla žena prvorodička a při domácím porodu u ní byly dvě společnice takzvané duly. Ženu i dítě po porodu odvezli do jihlavské nemocnice.

"V jihlavské nemocnici jsme hospitalizovali ženu po domácím porodu a dítě jsme museli transportovat na vyšší pracoviště do Brna," uvedla Monika Zachrlová, mluvčí jihlavské nemocnice. Šance na jeho přežití je ale podle odborníků mizivá.

Související obsah

"Jihlavští kriminalisté prověřují okolnosti domácího porodu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Kriminalisté budou prověřovat hlavně to, zda za komplikace při domácím porodu někdo může a jestli jim nešlo předejít. Podle některých lékařů domácí porody kvůli absenci zdravotnického personálu a nemocničních přístrojů mohou ohrozit rodičku i dítě.

Související obsah

"Domácí porody jsou nebezpečné, protože může u ženy dojít k nekontrolovatelnému krvácení z rodidel. Duly navíc nemají vůbec žádné zdravotnické vzdělání," dodává Roztočil. Když už se žena rozhodne rodit doma, měla by u toho podle odborníků být alespoň porodní asistentka s odpovídajícím zdravotnickým vzděláním.

ts, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz