Naše Česko

Distanční výuka ve školkách? Úkoly a výkresy zdobí plot mateřské školy.

Uzavření školek zkomplikovalo přípravu všem dětem, které by v září měly nastoupit do první třídy. Měly by se učit distančně. V některých mateřských školách ale přicházejí s nápaditými způsoby, jak děti zabavit a naučit je všemu potřebnému.

Například mateřská škola v plzeňském Bolevci se teď pyšní velmi pestrým plotem. Na něm děti najdou různé úkoly, které pro ně učitelky připravily. Někdy mají třeba doma něco vyrobit a své výtvory pak opět přinést a pověsit na plot. Jindy zase plní úkol přímo na místě.

Předškoláci tam tak najdou třeba křídy, kterými přímo na chodník kreslí panáka nebo různé obrázky či vzkazy. Plot momentálně zdobí desítky obrázků, vyrobených vajíček nebo například loutek.

Související obsah

Dvakrát týdně navíc posílají třídní učitelky rodičům nabídku různých činností, co mohou s dětmi vyrobit nebo jakou hru si mohou společně zahrát venku. Zpětnou vazbou pro učitelky a vedení mateřské školy jsou fotografie z jednotlivých činností, které jim rodiče zasílají na e-mail.

Tuto formu distanční výuky si chválí nejen děti a jejich rodiče, ale také tamní obyvatelé, kteří kolem mateřské školy denně procházejí. Školka dostala od lidí několik vzkazů, ve kterých stálo, že je dětské výrobky na plotě moc těší.

ts, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz