Domácí

V ČR vyrostou nové supermarkety. Kde se lidé dočkají? PŘEHLED

V ČR vyrostou nové supermarkety. Kde se lidé dočkají? PŘEHLED
Zdroj: Profimedia

Ani probíhající pandemie neodradila obchodní řetězce od expanze, i letos tak v Česku vyrostou nové prodejny. Podívejte se, kolik poboček obchodní sítě plánují v tomto roce otevřít a kde budou umístěné.

Ačkoliv se život v Česku kvůli pandemii koronaviru téměř zastavil, nakupovat potraviny, drogerii a další základní potřeby lidé nepřestali a ani nepřestanou. Obchodní řetězce tak nadále staví nové pobočky.

Redakce TN.cz oslovila nejvýznamnější sítě obchodů působící v České republice, aby zjistila, zda plánují výstavbu a kde se lidé dočkají nových prodejen. Získala odpovědi od většiny z nich, některé se ale zatím nevyjádřily.

Hned na začátku roku Penny Market otevřel dvě nové pobočky, jednu ve středočeské Dobrovici, druhou v Jilemnici v Podkrkonoší. "V průběhu letošního roku plánujeme otevřít dalších minimálně 8 nových prodejen a tím překročit hranici 400 obchodů," prozradil mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

Související obsah

Zdůrazňuje, že se zaměřují nejen na velká města, ale i menší obce a městysy. "Proto se nové prodejny dočkají zákazníci nejen v Praze, ale i například v Kolíně, nebo v Počátcích," uvedl Kubík. Penny Market počítá také s modernizací desítek stávajících prodejen.

Pár nových poboček chystá i Albert, ačkoliv nespecifikoval kolik a kde. "V loňském roce jsme modernizovali třicet pět prodejen a otevřeli jsme tři nové. V tomto roce budeme v investicích do prodejen pokračovat podobným tempem. Naposledy jsme otevřeli modernizovanou prodejnu ve Frýdlantu a také v centru Olomouce," vyjádřilo se tiskové oddělení obchodního řetězce.

"V letošním roce plánujeme otevřít několik nových prodejen pod značkou Tesco a další až desítky obchodů pod značkou Žabka," informoval mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Související obsah

Obchodní řetězec Billa, podle mluvčí Dany Bratánkové, každoročně otevírá zhruba deset prodejen. Letošní cíl je ještě ambicióznější. "Billa plánuje otevřít celkem 15 nových prodejen a 35 stávajících zrekonstruovat," prozradila. V březnu například otevřela prodejnu v Čestlicích u Prahy a do konce měsíce by se nového obchodu měli dočkat obyvatelé Dobříše. "Další napříč ČR jsou již ve výstavbě, nicméně o jejich otevření budeme informovat až v průběhu roku," řekla Bratánková.

Lidl v minulých týdnech otevřel prodejny ve Slavkově u Brna, Sulicích u Prahy, Sviadnově u Frýdku-Místku a v Benátkách nad Jizerou. "V průběhu první poloviny letošního roku počítáme také s otevřením nových prodejen v Uničově, Kladně, Jihlavě a na dvou místech v Praze (Dejvice, Uhříněves)," informoval mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Aktuálně je ve výstavbě také prodejna na okraji pěší zóny v centru Brna na Malinovského náměstí v OD Centrum. "Bude atypická tím, že jako jediná budeme mít prodejní plochu umístněnou ve dvou patrech. Její otevření plánujeme v polovině tohoto roku," vysvětluje Myler.

Obchodní řetezec Kaufland chystá otevření pěti nových prodejen, podrobnosti ale neuvedl. Několik dalších plánuje modernizovat.

Jaké problémy mají obchodní řetězce v souvislosti s pandemií si můžete připomenout v reportáži níže: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz