Domácí

Lidé chtějí pomoci muži, který bránil střelbou svůj dům. Poslali desetitisíce

Lidé chtějí pomoci muži, který bránil střelbou svůj dům. Poslali desetitisíce
Zdroj: Krimi Plzeň

Případ muže z Plzeňska, který zastřelil bývalého trestance na svém pozemku, v lidech vyvolal silné emoce a otevřel v Česku opět téma přiměřené obrany. Lidé ze všech koutů republiky střelci vyjadřují podporu, jeden z nich dokonce založil transparentní účet na pomoc majiteli domu. Vybraly se už desetitisíce korun.

Jan Šafařík žije v Opavě a s mužem, který ve Vochově na Plzeňsku v noci z úterý na středu bránil svůj dům a možná i život pomocí své legálně držené zbraně, nemá zdánlivě nic společného. Právě Jan ale založil transparantní účet na pomoc majiteli domu, protože v minulosti zažil podobnou situaci. 

"Z vlastní zkušenosti vím, že jste jenom tak svobodní, jak hluboko sahá vaše peněženka. Proto jsem založil veřejný účet pro pomoc s náklady na zcela jistě blížící se soudní proces," vysvětluje. S majitelem domu se mu podařilo zkontaktoval a ke "sbírce" dostal souhlas.

A podpora je obrovská, za pouhé čtyři dny se podařilo vybrat desetitisíce korun. K nedělní 18. hodině bylo na transparentním účtu (naleznete jej ZDE) téměř 80 tisíc korun. "Držím ti palce, vím, že jsi dobrý člověk," vzkazují u svých finančních příspěvků lidé. "Příspěvek na boj za spravedlnost," píší jiní.

Související obsah

Majitel domu prostřednictvím zpravodajského webu Krimi Plzeň poděkoval za podporu, které se mu dostává od tolika lidí, a dodal, že ho sbírka velmi překvapila.

Policisté se případem nadále intenzivně zabývají, zatím není jisté, zda bude muž z Vochova obviněný, anebo bude střelba shledána nutnou obranou. Zastřelený se měl pokusit v noci vloupat do jeho domu, podle všeho se navíc mělo jednat o odsouzeného vraha, který byl propuštěný z vězení.

Více informací k případu se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz