Domácí

Zlodějský jelen už není "ozbrojen". Ztracenou kulovnici našli dva myslivci

Po dlouhých měsících je případ "ozbrojeného" jelena téměř u konce. Kulovnici, se kterou zmizelo zvíře v lesích v okolí Boletic, se podařilo najít dvěma myslivcům, když hledali jelení trofeje. Policisté ještě musí provést balistickou analýzu, nepředpokládají ale, že by jelen se zbraní páchal nějaké nekalosti.

Loni na podzim obletěla Česko zpráva o "přepadení jelenem" během honu v obvodu lesní správy Horní Planá. Na myslivce se nečekaně z křoví vyřítilo zvíře, jen těsně ho minulo, roztrhlo mu rukáv. Jelenovi se nicméně zamotala kulovnice do paroží, paroháč zmizel i se zbraní neznámo kam.

Opakovací kulovnice ráže 22 Hornet byla naštěstí bez nábojů a zásobníku. Po dlouhých měsících se konečně našla. Při hledání trofejí ji nalezli myslivec pan Zdeněk a jeho kolega.

"Zbraň našli v lokalitě Boletic. Protože ví, co se loni v listopadu přihodilo jeho kolegovi, kterému se zbraní zavěšenou na paroží utekl jelen, domnívá se, že je to ta samá zbraň, opakovací kulovnice CZ 527," popsal mluvčí policie Jiří Matzner.

Kovové díly jsou značně zkorodované, dřevěná pažba je zpuchřelá. Zbraň je také dost ošoupaná, podle policie zřejmě kvůli tomu, jak se ji snažil jelen shodit. Jak dlouho byl jelen "ozbrojen", zůstane pravděpodobně navždy záhadou.

Související obsah

"Zbraň si od nálezce převzali policisté. Kulovnici podle pravidel ještě čeká zkoumání na odborném balistickém pracovišti. Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře," doplnil Matzner.

Na reportáž TV Nova o celé události se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz