Domácí

Nečekané dědictví! Muž musel zavolat na policii a všechno odevzdat

Zbraňová amnestie probíhá už déle než měsíc a policisté za tu dobu stihli zaevidovat poměrně velké množství zajímavých zbraní, ale i vráceného střeliva. Jeden takový případ se v pondělí odehrál v Nové Bystřici v jižních Čechách.

Až 107 kusů munice do krátkých i dlouhých střelných zbraní našel muž, který vyklízel pozůstalost po příbuzném. Munice byla podle policie schovaná mezi osobními věcmi. Pro nálezce to zřejmě muselo být velké překvapení, nicméně zavolal na policejní služebnu, kde mu řekli, jak se střelivem dál manipulovat.

Pyrotechnici nález už uložili do policejního skladu, tam bude do chvíle, než jej bezpečně zlikvidují. Letošní zbraňová amnestie, která opět po pěti letech dovoluje lidem se beztrestně zbavit ilegálně držených zbraní, začíná být podle policie velice zajímavá.

Související obsah

Kromě flinty z první světové války, kterou přijali policisté ve Středočeském kraji, se v policejní evidenci mimo jiné objevila i funkční střela do tanku s náložkou TNT. Tu před čtrnácti dny dovezl senior v osobním autě přímo na služebnu policie v Táboře. S nebezpečným nálezem přitom urazil asi třicet kilometrů. Policie do příjezdu pyrotechniků musela evakuovat celou budovu.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz