Domácí

Nečekané dědictví! Muž musel zavolat na policii a všechno odevzdat

Zbraňová amnestie probíhá už déle než měsíc a policisté za tu dobu stihli zaevidovat poměrně velké množství zajímavých zbraní, ale i vráceného střeliva. Jeden takový případ se v pondělí odehrál v Nové Bystřici v jižních Čechách.

Až 107 kusů munice do krátkých i dlouhých střelných zbraní našel muž, který vyklízel pozůstalost po příbuzném. Munice byla podle policie schovaná mezi osobními věcmi. Pro nálezce to zřejmě muselo být velké překvapení, nicméně zavolal na policejní služebnu, kde mu řekli, jak se střelivem dál manipulovat.

Pyrotechnici nález už uložili do policejního skladu, tam bude do chvíle, než jej bezpečně zlikvidují. Letošní zbraňová amnestie, která opět po pěti letech dovoluje lidem se beztrestně zbavit ilegálně držených zbraní, začíná být podle policie velice zajímavá.

Související obsah

Kromě flinty z první světové války, kterou přijali policisté ve Středočeském kraji, se v policejní evidenci mimo jiné objevila i funkční střela do tanku s náložkou TNT. Tu před čtrnácti dny dovezl senior v osobním autě přímo na služebnu policie v Táboře. S nebezpečným nálezem přitom urazil asi třicet kilometrů. Policie do příjezdu pyrotechniků musela evakuovat celou budovu.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz