Krimi

Pohřešovanou Reginu vrah zakopal u Brna, policisté obvinili jejího přítele

Tragický konec má po půl roce pátrání po pohřešované Regině z Velešovic na Vyškovsku. Policisté objevili její mrtvolu zakopanou v hluboké jámě nedaleko Brna. Z vraždy následně obvinili jejího přítele, kterému v případě odsouzení hrozí mnohaletý pobyt za mřížemi.

"Pátrání se rozjelo na začátku října loňského roku. Pohřešování nahlásil druh zmizelé s tím, že odešla za kamarádkou a už se neozvala. Po šestačtyřicetileté ženě z Velešovic na Vyškovsku začali okamžitě pátrat policisté," popsal v úterý policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dodal, že jak ubíhal čas, bylo stále pravděpodobnější, že zmizelá žena se stala obětí trestného činu. Tato domněnka se bohužel v uplynulých dnech potvrdila.

"Pátrání skončilo smutným nálezem na konci minulého týdne. Kriminalisté našli v remízku u Šlapanic u Brna v poměrně hluboké jámě tělo pohřešované ženy. Už při ohledání na místě bylo jasné, že zemřela násilnou smrtí. To potvrdila i soudní pitva," doplnil Šváb.

Související obsah

Při vyšetřování kriminalistům pomohly také informace od veřejnosti, nakonec shromáždili dostatek důkazů k tomu, aby mohli z hrůzného činu obvinit přítele zmizelé ženy.

"Ten skončil ve vazbě a v případě odsouzení mu za vraždu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté i nadále pracují na objasnění všech okolností tohoto činu," uzavřel mluvčí policie.

Podle kriminalisty Antonína Hrdličky byl obviněný muž bývalým druhem zavražděné ženy, ale v době jejího zmizení spolu stále žili ve společné domácnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz