Domácí

Střelba v Praze! Muž ukradl peněženku a ujel policistům na kole

V pražských Modřanech se v pondělí večer střílelo. Policisté se tímto způsobem snažili varovat a zastavit muže, kterého podezírají z loupežného přepadení. Ten jim ale ujel na kole a policie po něm vyhlásila pátrání.

Kolem desáté hodiny večer vyjížděly policejní hlídky k oznámení o bitce mezi několika lidmi na Obchodním náměstí v pražských Modřanech. Tam se od muže, který jim volal, dozvěděli, že mu zloděj ukradl peněženku, ve které mělo být několik tisíc korun.

Muž se pohyboval se skupinkou dalších lidí v okolí. Policisté podezřelého po chvíli našli. "Když jeden člověk spatřil hlídku, začal ujíždět na kole. Policisté za nim běželi a vyzývali ho k zastavení. Muž vjel na cyklostezku kolem Vltavy, kde policista použil varovný výstřel," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Související obsah

To ale muže na kole nezastavilo a hlídce ujel i s peněženkou. Policisté po něm vyhlásili pátrání, vyhodnocují kamerové záznamy a také hledají svědky celého incidentu. Ostatní zúčastnění skončili na policejní služebně. Okradený muž pak v nemocnici. Podle policistů je muž podezřelý z loupeže, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz