Domácí

Lupiči v Havířově přepadávají večerky. Poznáváte je?

Policisté z Havířova pátrají po pachatelích, kteří mají na svědomí několik vyloupených večerek. Zachytila je bezpečnostní kamera. Policie žádá o pomoc veřejnost při jejich dopadení.

Tři přepadené večerky v Havířově během pár dní. Nevítanou návštěvu zažili v březnu prodavači dvou prodejen, v jenom případě dokonce dvakrát.

"V prodejně na Dlouhé třídě v městské části Podlesí došlo k prvnímu útoku. Na začátku března po páté hodině odpoledne vstoupil do večerky zatím neznámý muž. Pod pohrůžkou násilí se dožadoval vydání peněz," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Související obsah

Nakonec si pachatel odnesl několik tisíc korun a krabičky cigaret. Stejná prodejna zažila loupežné přepadení o několik dnů později. Postup byl stejný. Muž vyhrožoval prodavačce násilím a ta mu vydala peníze. "S sebou si z večerky odnesl několik tisíc korun," dodala Viačková.

Policisté mají popis pachatelů, zatím se jim je však nedaří odhalit. Pomoci jim mohou lidé, kteří by je poznali na snímcích z kamer, případně si v době přepadení všimli něčeho podezřelého v okolí. Lupiči jsou ve věku 30 až 40 let, oba hovořili plynně česky.

Jestli jste lupiče poznali, ozvěte se na číslo 158. V případě odsouzení jim hrozí až 10leté vězení.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz