Domácí

Dodávka v Praze srazila lidi na zastávce. Policie zveřejnila důvod nehody

Několik lidí srazila ve středu ráno v Praze u tramvajové zastávky dodávka. Poslední zraněnou osobou je řidič dodávky. Příčinou nehody byl zřejmě zdravotní problém řidiče dodávky.

Pět lidí podle policie srazila bílá dodávka u tramvajové zastávky Vojenská nemocnice. Záchranáři původně mluvili o čtyřech zraněných. 

Nehoda se stala po 9. hodině ráno v ulici Na Petřinách jen kousek od budovy Ústřední vojenské nemocnice v Praze 6. Na místě zasahovalo několik posádek záchranářů, hasiči i policisté. 

"Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé záchranné služby, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora. Tři lidé utrpěli středně závažná zranění, jeden člověk je zraněn těžce," uvedli záchranáři o půl desáté.

V 11 hodin záchranáři sdělili, že celkem ošetřili pět osob. "Do Vojenské nemocnice byli odvezeni dva pacienti. Jeden ve vážném zdravotním stavu na umělé plicní ventilaci, druhý má poranění hlavy a dolních končetin. Do nemocnice v Motole odjely celkem tři osoby ve středně závažném stavu," popsali záchranáři.

Policie už zřejmě odhalila příčinu nehody. "S největší pravděpodobností měl řidič dodávky během jízdy zdravotní komplikace kvůli kterým vjel do protisměru. Následně se střetl s pěti osobami a třemi osobními vozidly," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Test na alkohol byl u řidiče negativní. Policie prosí svědky nehody, aby se jí ozvali.

Policie popsala okolnosti nehody:

 

Nehoda ovlivnila provoz MHD, protože blokovala koleje. Pražský dopravní podnik proto dočasně odklonil tramvajové linky 1 a 2. Před půl jedenáctou byl obnoven běžný provoz. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz