Domácí

Jak budou vypadat letní dovolené: Cestovky zveřejnily první detaily

Jak budou vypadat letní dovolené: Cestovky zveřejnily první detaily
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

České cestovky se snaží vypořádat s obavami lidí před cestováním v době koronavirové pandemie. Jedna z kanceláří proto nabízí, že by si lidé mohli dovolenou rezervovat, ale zaplatit až na "poslední chvíli".

Jedním z důvodů, proč mají lidé obavy z cestování v současné době, je, že když si dovolenou zarezervují dopředu, tak kvůli měnícím se opatřením nakonec nemusejí nikam odjet. Cestovní kancelář Alexandria proto přišla s nápadem bezplatných rezervací.


Rezervace bude platná do 45 dnů před odletem a zajistí zákazníkům nejširší výběr a nejvýhodnější podmínky. "Do 45 dnů před odletem je pak jen na zákazníkovi, zda se rozhodne potvrdit rezervaci a vybraný zájezd objednat, vybrat si jiný zájezd z nabídky CK Alexandria, nebo rezervaci zrušit," vysvětlil marketingový ředitel kanceláře Petr Šatný. Akce platí pro dovolené rezervované do 18. dubna.

Podobný systém má také CK Fischer a CK Exim Tours, ti jej rozjeli už na podzim. Klienti zaplatí první zálohu, druhou pak doplácí až 30 dné před odletem. Mohou se ale rozhodnout, že cestu zruší. "Klienti nic neriskují. Při zrušení dovolené nemusí udávat žádné důvody. Je jedno, jak nám klient zaplatit, nebo jestli použil voucher, peníze vždy vracíme v hotovosti," popsal mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.


Lidé v poslední době často volí variantu Last Minute. To se ale podle cestovní kanceláře nemusí vyplatit, očekává totiž nárůst zájmu o dovolenou.


Podívejte se na seznam zemí, kam Česká republika zakázala vstup, a seznam zemí, které při vstupu vyžadují karanténu a test:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz