Domácí

Miloš Zeman udělil další milost. Muž před 30 lety spáchal závažný čin

Prezident Miloš Zeman ve středu udělil další milost. Dostal ji muž, který se léčí s rakovinou. Omilostněný muž se před 30 lety dopustil velmi závažné násilné trestné činnosti.

Miloš Zeman se rozhodl prominout zbytek nepodmíněného trestu odnětí svobody muži, který byl potrestán za loupeže a nebezpečné vyhrožování.

"Pan prezident přihlédl k jeho celkovému nepříznivému zdravotnímu stavu způsobenému dlouhodobou léčbou onkologického onemocnění polykacích cest a řadou dalších chronických chorob, které jej ve svém souhrnu ohrožují na životě," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Z důvodu vážného zdravotního stavu byl muži výkon trestu již dříve soudem přerušen. Omilostněný byl podle Ovčáčka po svém propuštění několik týdnů hospitalizován v civilní nemocnici a nyní jej čekají další plánované operace.

Související obsah

"Pan prezident považoval za správné učinit toto milosrdné gesto i s vědomím toho, že omilostněný se před 30 lety dopustil velmi závažné násilné trestné činnosti," dodal mluvčí.

Milost se nevztahuje na současně uložený trest zákazu pobytu na území hlavního města Prahy. Podklady k posouzení žádosti o milost dostala hlava státu od ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ČSSD).

 

Prezident využívá možnosti ukládat milost jen velmi výjimečně, zpravidla se "pardonu" dočkají právě odsouzení ve velmi vážném zdravotním stavu.

Zatím poslední milost udělil prezident loni v prosinci. Dostal ji muž, který sice byl odsouzen, ale také se dokázal zachovat jako hrdina. Více se dozvíte v tomto článku

Miloš Zeman si nyní staví nové sídlo v Lánech. Jak stavba pokračuje, se podívejte v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz