Zahraničí

Dědictví po královně Alžbětě: Princi Harrymu odkázala víc než Williamovi!

Dědictví po královně Alžbětě: Princi Harrymu odkázala víc než Williamovi!
Zdroj: Profimedia

Její Veličenstvo královna Alžběta, známá také jako Královna Matka, před smrtí myslela i na svá pravnoučata a odkázala jim dohromady 14 milionů liber (přes 429,6 milionu korun). Jak se nyní ale ukázalo, dědictví se nerozdělilo stejným dílem. V závěti byla totiž podmínka, aby princ Harry dostal více než jeho bratr William.

Královna matka byla maminkou současné panovnice. Když v roce 2002 zemřela ve věku úctyhodných 101 let, zanechala po sobě závěť. 

Velkou část svých peněz nechala vložit do svěřeneckého fondu, který měl být rozdělen mezi všechna její pravnoučata s podmínkou, že princ Harry by získal víc než William, informuje britský Mirror.

Logika jejího rozhodnutí byla prostá. Vycházela z toho, jak fungují finance v královské rodině. Když královna zemře a princ Charles se stane králem, William se stane novým princem z Walesu. To znamená, že převezme vévodství z Cornwallu, soukromý majetek, který financuje veřejné, charitativní a soukromé aktivity následníka trůnu. Princ Harry na druhou stranu nedostane nic.

Související obsah

A její rozhodnutí bylo pro prince Harryho víc než vítané. Peníze spolu s dědictvím, které dostal od jeho matky, princezny Diany, mu pomohly zahájit nový život v USA s Meghan Markle poté, co loni opustili královskou rodinu.

Dědictví přitom nebylo malé. Díky chytrým investicím královských poradců vzrostlo na 20 milionů liber (613,8 milionu korun), oba princové si ho rozdělili rovným dílem.

Princ Harry završil svou nezávislost na královské rodině a nastoupil do nové práce. Více zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz