Krimi

Policisté hledají v Orlíku sebevraha, z nádrže vylovili tři jiné mrtvoly

Orlická přehrada vydala v uplynulých dnech a týdnech svá děsivá tajemství. Policisté tam totiž při pátrání po muži, který se nedávno podle všeho skokem do nádrže rozhodl skoncovat se životem, objevili dvě neznámé mrtvoly a také tělo dalšího pohřešovaného. Pátrání tak pokračuje dál.

"Orlická přehradní nádrž je samé překvapení, policejní potápěči si někdy připadají jako archeologové a antropologové v jednom. Někdy totiž s kriminalisty najdou i to, co zrovna nehledali," uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Jiří Matzner.

Od začátku března kriminalisté ve spolupráci s potápěči i hasiči rozsáhlou vodní plochu propátrávali ve snaze najít muže, který se podle všech indicií rozhodl ukončit svůj život skokem z nechvalně proslulého Žďákovského mostu. Do akce vzlétly i drony a vrtulník.

"Třetí den pátrání zaznamenali brněnští specialisté na sonaru podezřelý objekt. Z hloubky 47 metrů pak na hladinu vynesli torzo lidského těla neznámé totožnosti, věku i pohlaví, které bylo ve značném stadiu rozkladu. Jedna věc byla jasná - nešlo o hledaného sebevraha. Tělo policisté předali k soudnímu zkoumání, potřebují znát příčinu smrti a také vše, co povede ke zjištění totožnosti," přiblížil první děsivý nález Matzner.

25. března pak sonar padesát metrů pod hladinou nádrže odhalil další předmět, který bylo třeba prověřit. "Na vyproštění označeného předmětu spolupracovalo osm potápěčů. Nakonec se nad hladinu vynořili s dalším hrůzným kosterním nálezem. Na místě provedli kriminalisté ohledání torza lidského těla, fotodokumentaci a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu ostatků," informoval Matzner. I v tomto případě se vyšetřovatelé snaží mrtvého identifikovat. A zjišťují, zda na jeho smrti neměl podíl někdo další.

Související obsah

Do třetice vyráželi policisté a potápěči k vodní ploše, tentokrát k podolské pláži, hned následující den. Svědkyně totiž ohlásila, že tu viděla plavat oblečené lidské tělo. "Kriminalisté zjistili, že jde o muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, pravděpodobně tak v Orlické přehradní nádrži spáchal sebevraždu," konstatoval Matzner.

Muže, po němž strážci zákona ve vodní nádrži pátrali původně, se tak stále nepodařilo objevit, akce proto pokračuje. Podle informací TV Nova aktuálně policejní potápěči vytipovali několik dalších míst, kde by se v hloubce mohla ukrývat těla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz