Domácí

Pocta Karlu Gottovi má nový termín! Už se ví i to, kdy vyjde film a kniha

Pocta Karlu Gottovi má nový termín! Už se ví i to, kdy vyjde film a kniha
Zdroj: Profimedia

Vzpomínkové koncerty Pocta Karlu Gottovi rozezní pražskou O2 arénu příští rok v červnu. Oznámila to rodina zesnulého zpěváka, která termín vybírala hlavně s ohledem na aktuální koronavirovou situaci. Ivana Gottová doufá, že tak nebude potřeba snižovat kapacitu míst. Zájem o koncerty je obrovský.

Úspěšné hity Karla Gotta měly rozeznít pražskou O2 arénu už loni v prosinci, kvůli pandemii se ale vzpomínkové koncerty nakonec zrušily. Fanoušci tehdy byli zklamaní. Na pódiu se měly sejít největší hvězdy české i slovenské hudební scény, aby vzdaly hold slavnému zpěvákovi, který zemřel v říjnu 2019.

Vdova po Karlu Gottovi ujistila, že koncerty budou, kvůli aktuálním opatřením se ale odloží na příští rok. Důvodem je přetrvávající pandemická situace spojená s onemocněním COVID-19.

"Obáváme se, že hromadné akce a koncerty budou v nejbližší době ještě velice omezené. Abychom nemuseli snižovat počet míst v O2 areně a aby se vzpomínkových koncertů Pocta Karlu Gottovi mohli zúčastnit všichni, kteří si zakoupili vstupenky, rozhodli jsme o přesunutí termínů na červen příštího roku,“ vysvětlila Ivana Gottová.

Koncerty se uskuteční 19. a 20. června 2022. Vstupenky zakoupené na původní, či náhradní termíny koncertů, zůstávají i nadále v platnosti a není třeba je vyměňovat. Platí následovně:

• Vstupenky z 15. 12. 2020 (resp. 5. 6. 2021) platí na nový termín 19. 6. 2022.

• Vstupenky z 16. 12. 2020 (resp. 6. 6. 2021) platí na nový termín 20. 6. 2022.

Související obsah

"Velice mě mrzí, že všem manželovým příznivcům musím oznámit, že se plánované projekty – koncerty, dokumentární film Karel i knižní autobiografie – posunují. Rozhodla jsem se tak po dlouhé a zralé úvaze, a to zejména z důvodu přetrvávající pandemické situace v ČR i ve světě spojené s onemocněním COVID-19. Pevně však věřím, že mě v zájmu zdraví nás všech pochopí," dodala Gottová.

Doufá, že pandemická situace se zlepší a že se život začne postupně vracet do normálu. "Děkuji všem, kteří mi neustále posílají krásné dopisy, emaily a vzkazy a ze srdce si přeji, aby všichni, kteří měli našeho milovaného Karla rádi, naše rozhodnutí pochopili. Přeji vám mnoho pevného zdraví, nervů a optimismu do dalších dnů, týdnů a měsíců. Moc na Vás myslím,“ zakončila.

Související obsah

Autobiografie Karla Gotta

Společně s koncerty se odložily i některé další projekty týkající se Karla Gotta, mimo jiné i jeho autobiografie, na které Ivana Gottová pracuje. Nyní již práce na obrazové dokumentaci finalizují. Finální termín vydání knihy bude směřován na léto 2021 k nedožitým 82. narozeninám Karla Gotta.

Dokumentární film Karel

"Současná situace neumožňuje uvedení filmu do kin, proto pevně věříme, že nově zvolené datum 30. září 2021, je již reálné," sdělila Gottová.

Karel Gott zemřel na začátku října 2019. Zpěvákovi bylo 80 let. V den jeho pohřbu byl vyhlášen státní smutek. Veřejnost se se zpěvákem rozloučila den předem v Paláci Žofín.

Lidé na Mistra nezapomínají. Jeho hrob se proměnil v poutní místo, které pravidelně navštěvují fanoušci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz