Domácí

Žena z Prahy si myslela, že doma našla jedovatého pavouka. Vše je jinak

Žena z Prahy si myslela, že doma našla jedovatého pavouka. Vše je jinak
Zdroj: Profimedia

Redakci TN.cz se ozvala čtenářka Nicol z Prahy, která tvrdí, že ve středu doma našla jedovatého pavouka, který se v Česku v posledních letech objevuje stále častěji - zápřednici jedovatou. Redakce TN.cz proto oslovila odborníka, aby osminohého vetřelce identifikoval.

"Dobrý večer, nevím, zda je to pro vás nějaké super info, ale dnes jsem u sebe doma objevila zápřednici jedovatou. Chtěla jsem jen upozornit, že se tyhle potvory zase začínají množit," napsala TN.cz ve středu večer Nicol S.

A jako důkaz připojila i fotografii pavouka s výraznýma červenožlutýma nohama. Nenapsala, kde přesně doma "vetřelce" objevila, ani jak s ním naložila.

Fotografie pavouka, kterou Nicol poslala:

Zdroj: TN.cz

Redakce TN.cz s žádostí o identifikaci nezvaného návštěvníka oslovila zkušeného odborníka - předsedu České arachnologické společnosti Milana Řezáče. Ten ovšem ženiny obavy po prohlédnutí fotografie rychle rozptýlil.

Související obsah

"Na fotografii je rozpláclý sameček šestiočky ryšavé, neškodné zvířátko. Jako prakticky všechny naše druhy pavouků," ujišťuje Řezáč. Doplnil, že na zápřednici jedovatou je ještě brzy.

Tento pavouk, jehož kousnutí může být velice bolestivé a potenciálně ochromující, se nicméně v Česku vyskytuje a experti přiznávají, že se navíc v poslední době šíří i do regionů, kde se v minulosti nevyskytoval.

Dívka v Austrálii během procházky narazila na pavouka o velikosti malého psa! Video ZDE:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz