Domácí

Žena z Prahy si myslela, že doma našla jedovatého pavouka. Vše je jinak

Žena z Prahy si myslela, že doma našla jedovatého pavouka. Vše je jinak
Zdroj: Profimedia

Redakci TN.cz se ozvala čtenářka Nicol z Prahy, která tvrdí, že ve středu doma našla jedovatého pavouka, který se v Česku v posledních letech objevuje stále častěji - zápřednici jedovatou. Redakce TN.cz proto oslovila odborníka, aby osminohého vetřelce identifikoval.

"Dobrý večer, nevím, zda je to pro vás nějaké super info, ale dnes jsem u sebe doma objevila zápřednici jedovatou. Chtěla jsem jen upozornit, že se tyhle potvory zase začínají množit," napsala TN.cz ve středu večer Nicol S.

A jako důkaz připojila i fotografii pavouka s výraznýma červenožlutýma nohama. Nenapsala, kde přesně doma "vetřelce" objevila, ani jak s ním naložila.

Fotografie pavouka, kterou Nicol poslala:

Zdroj: TN.cz

Redakce TN.cz s žádostí o identifikaci nezvaného návštěvníka oslovila zkušeného odborníka - předsedu České arachnologické společnosti Milana Řezáče. Ten ovšem ženiny obavy po prohlédnutí fotografie rychle rozptýlil.

Související obsah

"Na fotografii je rozpláclý sameček šestiočky ryšavé, neškodné zvířátko. Jako prakticky všechny naše druhy pavouků," ujišťuje Řezáč. Doplnil, že na zápřednici jedovatou je ještě brzy.

Tento pavouk, jehož kousnutí může být velice bolestivé a potenciálně ochromující, se nicméně v Česku vyskytuje a experti přiznávají, že se navíc v poslední době šíří i do regionů, kde se v minulosti nevyskytoval.

Dívka v Austrálii během procházky narazila na pavouka o velikosti malého psa! Video ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz