Krimi

Podezřelý se po útoku psa přihlásil, majitelem není! Dítě je v kritickém stavu

Pražští policisté od čtvrtka pátrali po neznámém muži, jehož pes podle nich v parku pod Petřínskou rozhlednou pokousal a zranil čtyřletého chlapce. Muž po útoku agresivního zvířete z místa utekl, nečekal na příjezd hlídek. Nakonec se ale sám na policii přihlásil. Podle policie při výslechu spolupracoval, muž zřejmě není majitelem psa, pouze ho venčil. Celé události lituje. Chlapec leží v nemocnici, je v kritickém stavu.

"Pražští kriminalisté pátrají po totožnosti muže, jehož pes dnes kolem poledne pokousal malého chlapce v parku pod rozhlednou Petřín. Majitel ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k tzv. Hladové zdi, aniž by počkal na policisty," popsal ve čtvrtek pozdě odpoledne mluvčí mužů zákona Jan Rybanský.

Chlapec, který byl v parku na procházce se svojí matkou, skončil po napadení zvířetem v nemocnici. Podle policie je jeho aktuální stav vážný. Dítě leží v umělém spánku.

Související obsah

Protože se policistům majitele agresivního psa nedařilo vypátrat, prosili o pomoc širokou veřejnost. Muž se nakonec přihlásil na policii sám. "Hledaný muž se dnes ve večerních hodinách dostavil na policejní služebnu na základě odvysílaných reportáží v médiích. Kriminalisté ho nyní budou k celé události vyslýchat a nadále celou událost prověřovat. Děkujeme médiím a všem, kteří této závažné relaci věnovali pozornost," oznámil v pátek Rybanský.

Podle policie muž během výslechu spolupracoval. Kriminalisté zatím případ prověřují jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, zatím nebyl nikdo obviněn. Stále probíhají výslechy svědků, čeká se také na znalecké zkoumaní. "Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil a jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje," doplnil Rybanský.

ak, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz