Domácí

Pes pokousal dítě, muž utekl. "Krvácí z krku," volal svědek na 158! ZÁZNAM

Policisté od čtvrtka pátrali po majiteli psa, který utekl poté, co agresivní zvíře pokousalo pod Petřínskou rozhlednou čtyřleté dítě. V souvislosti s tím strážci zákona zveřejnili i záznam telefonátu na tísňovou linku 158, kam volal jeden ze svědků. Muž se nakonec sám přihlásil na policii.

Zatímco čtyřletý chlapec bojuje v nemocnici o život, policisté se snažili zjistit, komu patří agresivní pes, který ho pokousal pod Petřínskou rozhlednou v Praze. Podle svědků mělo jít o bojové plemeno, jehož majitel po napadení utekl. 

Jak vyplývá z nahrávky, kterou získala redakce TN.cz, muž nezmizel z místa neštěstí okamžitě. Na linku 158 totiž volal svědek, který se snažil policii celou událost přiblížit.

"Tady pes zaútočil na dítě, takže potřebuju pomoc,“ vybízel policii. "Je tu ten pes i to dítě,“ dodal chvíli poté. Z hlasu muže bylo patrné, že je rozrušený. Nebyl si ale jistý, jak vážná zranění chlapce ve skutečnosti jsou. Něco chvíli křičel v angličtině a pak opět začal operátorce odpovídat na dotazy. "To dítě má zranění, krvácí z krku,“ prohlásil.  

Související obsah

Pro chlapce přijeli záchranáři a urychleně ho odvezli do nemocnice. Podle policie je nyní v kritickém stavu. Leží v umělém spánku.

"Majitel po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k tzv. Hladové zdi, aniž by počkal na policisty," sdělil ve čtvrtek mluvčí policie Jan Rybanský.

  

Protože se policistům nedařilo majitele agresivního psa vypátrat, prosili o pomoc širokou veřejnost. "Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158," apeloval na lidi policejní mluvčí.

Muž se nakonec druhý den na policii sám přihlásil. "Hledaný muž se ve večerních hodinách dostavil na policejní služebnu na základě odvysílaných reportáží v médiích. Kriminalisté ho nyní budou k celé události vyslýchat a nadále celou událost prověřovat. Děkujeme médiím a všem, kteří této závažné relaci věnovali pozornost," oznámil mluvčí.

Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz