Zahraničí

Na Tchaj-wanu vykolejil vlak v tunelu. Mrtvých jsou desítky

Obrovská tragédie se stala v pátek na Tchaj-wanu. Na východním pobřeží ostrova vykolejil vlak v tunelu. Podle posledních informací zemřelo až 48 lidí.

Vlak mířící z hlavního města Tchaj-pej do města Tchaj-tung vykolejil a některé vagóny narazily do zdi tunelu, kterým vlak zrovna projížděl.

Nehoda se stala kolem 9. hodiny ráno místního času a ve vlaku bylo více než 400 lidí. Vlak byl plně obsazen, protože lidé před prodlouženým víkendem mířili za rodinou.

Agentura AP uvádí, že důvodem vlakové nehody byl kamion, který se zřítil z útesu a dopadl na koleje. Podle vyšetřování byl špatně zaparkovaný. Nákladní vůz narazil do vlaku, který zrovna vyjížděl z tunelu. 

Související obsah

Většina vlaku při nehodě zůstala v tunelu. Lidé se tak jen těžko dostávali z vlaku ven a výrazně to komplikovalo práci záchranářů. Úřady informovaly o 48 mrtvých a více než 100 zraněných. 

Podle informací ministerstva zahraničí ve vlaku nebyli žádní Češi. "Zasáhla mě zpráva o tragickém železničním neštěstí na Tchaj-wanu. Upřímnou soustrast rodinám i blízkým všech obětí. Podle zpráv z místa ve vlaku žádní čeští občané nebyli," uvedl na Twitteru ministr Tomáš Petříček (ČSSD). 

Záběry z místa nehody ukazují velkou zkázu.

Jde o největší vlakové neštěstí v zemi za posledních 40 let. V roce 1981 zemřelo při nehodě vlaku 30 osob.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz