Domácí

ČHMÚ upřesnil výstrahy! Česko zasype sníh, bude se tvořit i náledí

ČHMÚ upřesnil výstrahy! Česko zasype sníh, bude se tvořit i náledí
Zdroj: TN.cz

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v sobotu dopoledne aktualizovali výstrahy před silným sněžením a také náledím. Místy můžou napadnout během jediné hodiny až čtyři centimetry sněhu.

"V sobotu očekáváme, zejména během dne, sněhové přeháňky, které mohou být ojediněle silné s intenzitou kolem 4 cm/1 h. V polohách pod 400 m se mohou objevit přeháňky smíšené nebo dešťové," upozorňují meteorologové ČHMÚ.

V některých částech Česka začalo opět sněžit: 

Výstraha před silným sněžením je vyhlášena pro části Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Ústeckého kraje, Libereckého kraje, Královéhradeckého kraje, Pardubického kraje, Olomouckého kraje, Zlínského kraje, Moravskoslezského kraje a celou Vysočinu.

Grafická podoba výstrahy před silným sněžením:

Zdroj: ČHMÚ

Pro další části republiky vyjma Plzeňského a Karlovarského kraje pak platí výstraha před novou sněhovou pokrývkou s nízkým stupněm nebezpečí. Obě výstrahy jsou platné až do 23:00.

Související obsah

Současně vyhlásili meteorologové výstrahu před náledím. To by mělo trápit zejména řidiče od soboty večer, výstraha začíná platit ve 21 hodin, v částech Středočeského, v celém Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Libereckém kraji, v částech Ústeckého, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a na celé Vysočině. Náledí by se mělo tvořit v polohách od 500 metrů nad mořem. Varování je platné až do nedělního rána.

Grafická podoba výstrahy před náledím:

Zdroj: ČHMÚ

Čeká nás velikonoční ochlazení. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz