Domácí

Jak na mladé voliče. Politické strany využívají vlastní líhně talentů

Politické strany začaly vymýšlet, jak před volbami oslovit mladé voliče. A o pomoc si řekly svým mládežnickým organizacím. Ty mají sice většinou radikálnější názory, ale některé jejich vize se prý v celostátních programech politických stran objeví.

Mladí, mnohdy ještě neklidní - ale nadšení. Mimo SPD mají dorost všechny strany zastoupené ve Sněmovně. Mladým často imponují předsedové "jejich" stran nebo jiné výrazné tváře partají.

Nejmladším angažovaným v mládežnických buňkách politických stran je 15, nejstarším 35. Organizace mají sloužit jako líheň a zároveň škola nových politiků. I když ti zkušenější prý jejich zápal a nadšení musí mnohdy krotit.

"My chceme, aby ta politika byla pro všechny. Nemyslíme si, že jsme nějak radikální, jenom jsme mladší, tak máme jiné priority, než mají staří, teda starší lidé," tvrdí jerden ze členů pirátské přípravky.

Související obsah

To u mladých Starostů už jsou některé tváře mediálně známé. Dorostenecké organizaci předsedá nejmladší starosta v Česku. Mimo starostí o obec Mořice na Prostějovsku se dnes dvaadvacetiletý Tomáš Pavelka věnuje studiu práv.

Svůj "potěr" politické strany před volbami využívají jako spojky k mladým voličům. Přímo před volbami nechávají dorost distribuovat předvolební materiály. A teď si nechávají radit, jak oslovit lidi do 30 let.

Související obsah

"Jsme společně s mladými lidovci a mladými demokraty vypracovali asi třicetistránkový program, který se snad podařilo zapracovat do celého programu koalice Spolu," chlubí se jeden ze členů přípravky TOP 09.

Mládežnickými organizacemi prošli například i současní předsedové Jan Hamáček (ČSSD), Marian Jurečka (KDU-ČSL) nebo Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz